خودرو سازی

بیش از ۱۰۰ سال است که از آلومینیوم جهت تولید خودرو استفاده می شود. اولین اتومبیل با بدنه آلومینیوم برای نخستین بار در نمایشگاه بین المللی برلین در سال ۱۸۹۹ به نمایش درآمد. آلومینیوم فلزی است که از نظر استحکام در گروه ضعیف فلز قرار می گیرد، زیرا بسیار قابل انعطاف است.

خودرو 2

امروزه خرید و فروش و استفاده از آلومینیوم بسیار افزایش پیدا کرده صنایع حمل و نقل سه هدف اصلی را مورد توجه خود قرارداده است:

1- کاهش آلودگی در محیط زیست و کاهش وزن وسایل حمل و نقل جهت صرفه جویی در مصرف انرژی

2- تضمین کلیه استانداردهای ایمنی

3- کاهش هزینه در تولید بنابراین آلومینیوم به دلیل خواص منحصر به فردی که دارد دگرگونی عظیمی در حمل و نقل ایجاد کرده است.

 

خودرو 1

از مزایای آلومینیوم در حمل و نقل می تواند به سبک بودن، شکل پذیری، در دسترس بودن، سرعت بالا، راندمان چندین برابر و صرفه‌جویی در مصرف انرژی اشاره کرد. استفاده از آلومینیوم به جای فولاد باعث کاهش وزن تقریباً ۶۰ درصد می گردد که این موضوع نقش بسیار مهمی در صرفه جویی انرژی و کاهش آلودگی محیط دارد. ۹۵ درصد آلومینیومی که در ماشین ها وجود دارد پس از بازیافت آنها ۵۰ درصد مواد با ارزش وسایل نقلیه بازگردانده می شود. آلومینیوم عامل اصلی برای کاهش وزن خودروهاست. در زمان‌های دور از آلومینیوم به عنوان یکی از مهمترین مواد با ارزش اقتصادی برای بسیار ترکیب هاست . یکی از دلایل جایگزینی قطعات خودرو از مواد دیگر توسط آلومینیوم به مسئله بازیافت برمی‌گردد. سازندگان خودرو از آلومینیوم برای بسیاری از بخش‌های دیگر استفاده می‌کنند. آنها دریافت  از آلومینیوم می تواند هزینه کمتری وتئلید بیشتری  داشته باشند و این باعث پیشرفت و سود روز افزون آنها می‌شود. استفاده از آلومینیوم باعث کاهش می‌دهد میزان سوخت مصرفی نیز می‌شود .

X
Call Now Button