راجع به استفاده از آلومینیوم در گوش های آیفون چیزی شنیده اید؟

کمپانی اپل در حرکتی زیست محیطی اقدام به استفاده نوعی آلومینیوم بدون کربن در ساخت محصولات خود کرده است
این شرکت در سال های اخیر برای اولین بار در ساخت بدنه گوشی های تلفن خود از پروفیل های آلومینیومی استفاده کرد و پس از آن به صورت جدی آلومینیوم یکی از اصلی ترین مواد مورد استفاده در این شرکت قرار گرفت
این کمپانی نخستین آلومینیوم بدون کربن خود در جهان را از شرکت کانادایی بنام الیسیس خریداری کرده است
منظور از آلومینیوم بدون کربن چیست؟   در فرآینده تولید آلومینیوم به طور معمول از کربن استفاده میشود اما در ساخت این نوع آلومینیوم جدید یک ماده رسانا جایگزین کربن شده است که از فوایده آن میتوان به آزاد شدن اکسیژن به جای دی اکسید کربن در زمان تولید اشاره کرد.

از جمله مزایا استفاده از آلومینیوم در بدنه موبایل میتوان اشاره کرد به :
1.آلومینیوم فلز سبکی است و همه علاقه‌مند به داشتن یک گوشی سبک و خوش‌دست هستند نه این‌که گوشی از جنس آهن و سنگین را در دست بگیرند.
2.آلومینیوم ظاهری زیبا دارد و این قابلیت به ساخت گوشی‌هایی با ظاهر زیبا کمک می‌کند.
3.آلومینیوم قابلیت رنگ‌پذیری مناسبی دارد و پس از عملیات آنودایزینگ قابلیت رنگ‌پذیری خوبی پیدا می‌کند. این قابلیت سبب تولید تلفن همراه در رنگ‌های مختلف شده است.
4.قیمت آلومینیوم به نسبت بسیاری از فلزات پایین‌تر است و استفاده از آلومینیوم در ساخت موبایل، از نظر اقتصادی نیز منطقی است.
5.از نظر کاربران، ظاهر فلزی و شفاف یک گوشی، نشان از کیفیت بالا و لاکچری بودن آن دارد.
6.از آن‌جایی که فلز نمادی از تکنولوژی دارد؛ استفاده از بدنه فلزی نشان‌دهنده‌ی مدرن و جدید بودن گوشی است.
7.آلومینیوم رسانای حرارت است و می‌تواند حرارت تولید شده در داخل گوشی را به بیرون منتقل کند و این‌گونه از تخریب قطعات داخلی گوشی وباتری جلوگیری کند.

X
Call Now Button