کاهش و رفع صدای کرکره برقی اتوماتیک

کرکره های برقی به هنگام حرکت دارای صدای نرمالی هستند زیرا هنگامی که دو قطعه مکانیکی و فلزی شروع به حرکت مکانیکی می کنند و با یک دیگر برخورد می کنند، صدایی را تولید می کنند که این میزان از صدا کاملا طبیعی است ولی اگر صدای تولید شده بیش از حد نرمال باشد باید علت آن بررسی شود. پروفیل آلومینیوم استفاده شده در انواع کرکره های اتوماتیک برقی بسیار مهم است و حتما باید از مواد با کیفیتی تولید شده تا عمر مفید طولانی داشته باشد و شما را با مشکلات این چنینی مواجه نکند.

انواع صدای کرکره برقی

اگر یکی از صدا های زیر به گوش شما می رسد باید حتما برای بازبینی و تعمیر کرکره اتوماتیک خود اقدامات لازم را انجام دهید:

1. صدایی شبیه به شکستن قولنج و استخوان

هنگامی که تیغه ها حرکت می کنند و با یک دیگر برخورد می کنند شما شاهد این صدا ها خواهید بود. دلایلی که سبب به وجود آمدن چنین مشکلی شده است این است که فرم قالب خوردن تیغه ها مناسب نیست و یا تیغه از مواد اولیه مرغوبی تولید نشده است. از جمله دلایل دیگر می توان به وجود گرد و خاک و غبار بین تیغه ها اشاره کرد که منجر شده است حرکت تیغه ها به درستی انجام نشود و تولید صدا کند.

برای کاهش این صدا باید اقدامات زیر انجام شود:

  • با استفاده از مایع ظرفشویی و آب با فشار زیاد باید اقدام به تمیز کردن آن ها کنید.
  • به منظور چرخش راحت تر می توانید بین تیغه ها از غضروف آلومینیومی استفاده کنید.
  • اگر هیچ یک از روش های بالا به شما کمک نکردند، پیشنهاد می شود که تیغه های کرکره خود را تعویض کنید و این بار نوع با کیفیت آن را تهیه کنید.

2. صدایی شبیه به کشیده ناخن

دلیل شنیدن چنین صدایی این است که تیغه ها به هنگام حرکت به ریل گیر می کنند. هنگام حرکت در بعضی قسمت ها دارای سرعت کندی هستند و هنگامی که گیر را رد می کنند به یک باره سرعت حرکت آن ها زیاد می شود.

برای رفع این مشکل اقدامات زیر پیشنهاد می شود:

  • فاصله بین ریل و تیغه ها باید تنظیم شود که برای این منظور با تکنسین مجرب در این زمینه تماس بگیرید.
  • اگر تشخیص آسیب دیدن لبه های تیغ داده شد باید تیغه ها را تعویض کنید.

3. صدایی شبیه به ناله حیوانات

دلیل شنیدن این صدا آسیب رسیدن به موتور است که در هنگام باز و بسته شدن کرکره دائما به گوش می رسد و صدا کم و زیاد نمی شود. اقدامی که می توان برای رفع این مشکل انجام داد این است که موتور را تعمیر و یا تعویض کرد.

X
Call Now Button