سقف متحرک ریلی استخر و گلخانه

 

سقف متحرک ریلی استخر وگلخانه

 

در استخر ها و گلخانه ها به منظور اینکه از وارد شدن سرما و گرما یا نوسانات جوی جلوگیری شود می توان از سقف های مخصوصی که برای این منظور طراحی شده اند، استفاده نمود. این پوشش ها در دو نوع ثابت و متحرک ( تلسکوپی ) قابل تهیه می‌باشند. جهت ساخت مدل متحرک آن به بخش هایی مانند:  پوشش سقف، استراکچر و بدنه و مسیری برای حرکت این استراکچر و سقف احتیاج می‌باشد. برای مشخص کردن قیمت نیز از واحد متر مربع استفاده می شود، ارتفاعی که استخر و یا گلخانه دارد در این شرایط بسیار تاثیر گذار می‌باشد.

 

مشخصات پوشش سقف

این پوشش ها از ورق هایی به نام پلی کربنات یا نورگیر های حبابی ساخته می شوند که دارای رنگ و ضخامت های متنوعی هستند. دلیلی که برای استفاده از این نوع وجود دارد این است که دارای ضخامتی قابل قبول هستند، حالت پذیری بسیار راحتی دارند، در برابر نور آفتاب و هر شرایط جوی کاملا پایدار و مقاوم می باشند. همچنین به منظور مشخص کردن میزان نوری که باید از سقف عبور کند از رنگ بندی های مختلف این ورق پلی کربنات استفاده می شود.

 

ویژگی استراکچر و بدنه

برای محافظت کردن در برابر شرایط های محیطی نیاز به یک ساختار محکم و استوار است، منظور از شرایط محیطی، وجود برف سنگین، باد قوی و یا باران های شدید است. همچنین وجود این بدنه مناسب سبب می شود که داخل محوطه استخر و گلخانه از هر گونه گرد و خاک و آلودگی، ورود حشرات و مانند این ها در امان باشد.

 

طریقه ساخت مسیر حرکت سقف

برای ساخت این مسیر از پروفیل آلومینیوم که به صورت اکسترود شده می باشد، استفاده می گردد. طراحی این راه باید به گونه ای باشد که سقف به راحتی در مدت چند دقیقه کوتاه باز یا بسته شود تا برای ورود نور خورشید به میزان دلخواه و یا عدم ورود نور به داخل تنظیم شود و به سادگی در طی یک مدت کوتاه بتوان شرایط داخلی را طبق دلخواه خود تنظیم کرد.

 

ارتباط باما

 برای کسب اطلاعات بیشتر باشماره 49159-021 تماس حاصل فرمایید. https://www.mihanaluminium.com

X
Call Now Button