الیاژ الومینیوم برای خودروسازی

آلیاژ آلومینیوم برای خودروسازی

یکی از بهترین راه های کشف شده برای کاهش مصرف سوخت، استفاده از ورق های آلومینیومی به جای ورق های فولادی است. انتخاب یک آلیاژ آلومینیومی مناسب بهترین گزینه است. در سالهای اخیر استفاده از آلومینیوم افزایش چشمگیری داشته است و در نتیجه تولیدکنندگان آلومینیوم نیز چندبرابر شده است .از قدیم خودروسازان اروپایی از آلومینیوم برای صنعت خودروسازی خود استفاده میکردند و همچنان نیز ادامه دارد اما برخی شرکت های آسیایی همچنان ورق های فولادی را ترجیح میدهند .

 

ویژگی های آلیاژهای آلومینیوم

یکی از ویژگی های فوق العاده آلیاژ آلومینیوم (سری ۳۰۰۰ و ۶۰۰۰) که مصرف سوخت را نیز کاهش داده است وزن کم آن است. خودروهایی که در فرایند ساخت آنها از این آلیاژ استفاده شده است وزنشان نسبت به دیگر خودرو ها، تقریبا سه برابر کمتر شده است. در نتیجه ی صرفه جویی ای که این آلیاژ به دنبال دارد ، هزینه های مصرفی در این زمینه را کاهش میدهد.

 همچنین مزایایی را برای محیط زیست به دنبال دارد. به طور مثال کاهش ۲۰ درصدی انتشار گازهای مضر و گلخانه ای، قابل بازیافت و صرفه جویی در انرژی جزئی از مزایای آن است. استفاده از آلومینیوم در خودروها به هنگام رخ دادن تصادف می‌تواند به میزان قابل توجهی انرژی ضربه را دفع کند و از مسافرین محافظت کند، ضریب ایمنی بالا از دیگر ویژگی های این آلیاژ است. این اتفاق به دلیل انعطاف پذیر بودن آلومینیوم هست.

 

کاربرد آلیاژ آلومینیوم در خودرو

امروزه به دلیل آگاهی طراحان نسبت به خصوصیات کاربردی این آلیاژ، در بیشتر قطعات خودرو از آلومینیوم استفاده میشود، همچنین یکی دیگر از اهداف استفاده این آلیاژ کاهش قیمت خودروهای مشابه خارجی است.

 

ارتباط باما

فروش پروفیل آلومینیوم نیاز به تخصص و مهارتی خاص دارد که فروشنده باید به خوبی به آن ها وافق باشد. حال آن که تولید پروفیل آلومینیوم را خود mihanaluminium نیز انجام می دهد یک مزیت بسیار بزرگ است و به خوبی به مشتریان خود در این زمینه می تواند کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره و راهنمایی از طریق راه های ارتباطی که در سایت برای شما قرار داده شده است با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به هر سوال شما هستند.

X
Call Now Button