آشنایی با کلمپ انتهایی ( کششی )

کلمپ های انتهایی و یا کششی به منظور مهار کردن کابل های خود نگه دار مورد استفاده قرار می گیرند و سیم های نگه دارنده که دارای روکش نیز هستند و به اندازه ۲۵ تا ۹۵ میلی متر مربع هستند در این کلمپ ها قابلیت بسته شدن دارند. دو نوع از این محصول وجود دارد: نوع گوه ای و نوع پیچی که در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت.

وظیفه اصلی که بر دوش دارند این است که باید کشش و نگه داری کابل های برق بسیار خوب انجام شود. پروفیل آلومینیوم به کار رفته در آن موجب آن شده است که ویژگی های منحصر به فردی به آن بدهند و علاوه بر این وجود آن از لحاظ ایمنی نیز بسیار ضروری است.

کلمپ های گوه ای

بدنه فک گوه ای از جنس ترموپلاستیک بوده که بسیار مقاوم بوده و برای باز شدن شیار فک ها باید حرکت رو به عقب داشته باشد. دندانه هایی درون شیار های آن قرار گرفته و دلیلش این است که نباید به روکش عایقی که بر روی سیم نگه دارنده هست، صدمه ای وارد کرده و در عین حال باید آن را کاملا محکم نگه دارد. این کلمپ را می توان به پیچی که قلاب دار می‌باشد و با براکتی از جنس آلومینیوم وصل نمود.

کلمپ های نوع پیچی

تعدادی از این کلمپ ها که به انواع انتهایی سه پیچه شهرت دارند و برای نگه داری از سیم ها مناسب هستند و سطح مقطع پایینی دارند. برای بستن پیچ این انواع باید از گشتاور مناسب به اندازه ۲۵ نیوتن متر استفاده نمود. برای محکم کردن سیم مهار به پایه، نیازی به هیچگونه وسیله نیست. برای محکم کردن نگه دارنده، لایه ی عایقی برای آن در نظر گرفته شده که علاوه بر ایجاد شرایط مناسب برای دی الکتریک، به روکش نگه دارنده صدمه ای وارد نمیکند.

X
Call Now Button